Endüstriyel Seksiyonel Sanayi Kapılar | Fabrika Kapıları

Alperen DEĞİRMENCİ (0535 022 5309)

info@meyadoor.com

Seksiyonel kapı, poliüretan kullanılarak üretilmiş olan sandviç panellerden oluşan endüstriyel bir öğedir. Isı yalıtımı ve güvenlik önlemleri ile birlikte sağlam bir yapıya sahiptir. Bulunduğu yapıyı, soğuk-sıcak hava akımından,

toz ve nemden muhafaza etmektedir. Yangın ve kuvvetli rüzgâra karşı direnç göstermektedir. Sürtünmeden ve darbeden etkilenmeyecek bir yapıda tasarlanmaktadır. Kazalara karşı tüm güvenlik önlemlerine sahip olması ile

birlikte fabrikalar, depolar, hangarlar, istasyonlar vb. tüm endüstriyel tesisler için ideal çözüm olanakları sunmaktadır.

Seksiyonel kapı, endüstriyel sanayi tesislerinde, ürün ve araçların giriş çıkışları göz önüne alınarak, kurumsal firmaların talepleri doğrultusunda istenilen ebatta üretime müsaittir. Garantili olarak imal edilmekte ve satışa sunulmaktadır. Yüksek teknolojiye sahip seksiyonel kapı, sesi ve ısıyı doğrudan koruma özelliği taşımaktadır. Olumsuz hava koşulları ve diğer dış etkenlerden de doğrudan koruma özelliğine sahip olan seksiyonel kapı hava depolarında da tercih edilmektedir. Ergonomik bir yapıya sahip olması sebebi ile fabrikalara avantaj sağlamaktadır. Kolayca taşınabilen ve kurulabilen seksiyonel kapı işletmelerin zamandan tasarruf etmesine yardımcı olmaktadır.

 

Seksiyonel kapının en önemli özelliklerinden biri manuel ve otomatik olmasıdır. Otomatik seksiyonel kapı uzaktan kumandalı sistem üzerinden kontrol edilebilmektedir. Büyük ve orta ölçekli firmalar tarafından kullanılmaktadır. Oldukça pratik bir işleyişi sahip olduğundan işletmelere avantaj sunmaktadır. Manuel seksiyonel kapı ise el ile açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Orta ve küçük ölçekli seksiyonel kapı birçok farklı firma tarafından kullanılmaktadır. Firmalara ait olan depo bölümünde, özel mülklerde, garaj bölümünde, konut alanlarında, otopark sahalarında, üretim ve dağıtım yapılan alanlarda, otomobil galeri firmalarında, oto yıkama firmalarında, fuar ve gösteri alanlarında, alışveriş merkezlerinde ve ofislerde tercih edilmektedir.

Seksiyonel kapılar panelin her iki yanında bulunan menteşeler, tekerlekler ve taşıyıcı görevi gören çelik halatların yardımıyla kayarak hareket etmektedir. Torsiyon yaylarının gücü kapının hareketini kolaylaştırmaktadır. Dikey olarak konumlandığından alan kaybını önlemektedir. Sertifikalı güvenlik özellikleri ergonomik yapısı ve çeşitliliği ile öne çıkmaktadır.